צור קשר ונשוב אליך בהקדם

שימושים נפוצים בהשכרת גנרטורים לצרכי עבודה 

generator

לגנרטור שימוש רב לצרכים שונים. הגנרטור מספק חשמל בעזרת המרת אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית. הוא מכונה גם מחולל כוח כאשר הפעולה היא של יצירת חשמל במקומות שם אין חיבור מסורתי לחשמל.

כאשר אתם באים לבחור גנרטור, חשוב להתייחס לכל הנתונים הרלוונטיים כדי להגיע בסופו של דבר לבחירה הטובה ביותר ולגנרטור שאכן יעשה את העבודה בצורה הכי יעילה וטובה.

מתי אתם צריכים גנרטור?

יש מגוון שימושים לגנרטורים ולכל צורך ומטרה יש לבחור את הגנרטור המתאים. לעיתים מדובר בגנרטור לשימוש פרטי בלבד כאשר במקרים אחרים זהו גנרטור לצורך שימוש תעשייתי וכבד. ברור שיש לברר שמדובר בגנרטור שמסוגל לספק את המענה בהתאם למשך הזמן הנדרש וכמובן הכוח והאנרגיה הנדרשים.

במקומות עבודה רבים יש צורך בגנרטור. אם זה במקומות בהם אין חיבור לחשמל והעבודה מחייבת שימוש במוצרי חשמל שונים ואם זה במקומות עבודה חיוניים שם חייבים לספק גיבוי למצבים בהם עלולה להיות נפילה של חשמל והגנרטור הוא זה שייכנס לפעולה באופן אוטומטי.

לעיתים מדובר במשרד נייד שאין לו חשמל זמין בכל מקום והגנרטור למעשה הוא מקור הכוח היחיד של המשרד.

בכל המצבים הללו חייבים לבחור את הגנרטור הנכון כדי שאכן תתקבל התועלת הרצויה.

סוגים ומטרות

ישנם כאמור סוגים שונים של גנרטורים כאשר לכל אחד מהם ישנה מטרה שונה.

  • גנרטור חירום – זהו גנרטור שמופעל בצורה אוטומטית במצבי חירום. כלומר בהפסקות חשמל. כך שיש תחליף לאספקת החשמל הסדירה בהתאם להספק של הגנרטור. גנרטור זה מצוי בעיקר במקומות שם חייבים תחליף מידי לחשמל כמו בתי חולים, בסיסים צבאיים וכן בבנייני מגורים.
  • גנרטור בינוני – גנרטור בינוני מסוגל לספק חשמל למשך פרקי זמן ארוכים יחסית כאשר מקובל לבחור בו לצורך אירועים בשטח, קמפינג מרוחק וכן לשימוש ביתי במקרה הצורך.
  • גנרטור קטן – גנרטור כזה משמש בעיקר למטרות פרטיות וביתיות. הגנרטור קל לנשיאה בשל משקלו הקל וגודלו הקטן יחסית. השימוש בו כמובן מוגבל למטרות מאוד ספציפיות.

איך בוחרים את הגנרטור המתאים?

היות ויש סוגים שונים של גנרטורים, הבחירה בגנרטור חייבת להיעשות מתוך התחשבות בצריכת החשמל הצפויה מהגנרטור. עליכם לחשב מה בדיוק תרצו לחבר לגנרטור, כמה מוצרי חשמל יהיה עליכם להפעיל בו זמנית ומה דרישת הכוח של כל המכשירים הללו.

מעבר לכך חשוב לבדוק מספר נתונים כדי להבטיח פעילות תקינה של הגנרטור בלי שייגרמו נזקים למוצרי החשמל השונים.

מייצב כוח – חשוב לבדוק שיש מייצב כוח ששומר על זרם החשמל שיהיה אחיד כדי למנוע נזקים למוצרי החשמל בשל קפיצות מתח.

טנק דלק בגודל המתאים – חשוב לבדוק שאכן טנק הדלק יספק מענה בהתאם לצרכים שלכם.

מיקום – יש לבדוק אם יש לכם מקום מתאים לגנרטור, מקום מקורה מרוחק מפני הרעש וכן הלאה. בכל מקרה תמיד אפשר ליצור חיפוי וכן להקטין את הרעש באמצעים שונים.

המאמר בשיתוף Gueta.org.il

אולי תאהב גם את המוצרים הבאים:

סגירת תפריט
ייעוץ בוואטסאפ
דילוג לתוכן